«Tekla Structures є найзручнішим інструментом для проєктування сталевих конструкцій» – призери Steel Freedom

12 квітня, 2024

Фахівці Trimble поспілкувалися з переможцями в номінації від компанії про підготовку проєкту архітектурного студентського конкурсу.

#

Нещодавно був оголошений вихід нової версії лінійки програмних рішень Tekla 2024 року для будівельного інформаційного моделювання будівель (BIM), будівельного інжинірингу та управління виготовленням конструкцій зі сталі. Потужні інструменти для спільної роботи та відкриті стандарти роблять набір рішень Tekla ідеальним як для досвідчених, так і для нових користувачів. Компанія Trimble, розробник Tekla, завжди приділяла особливу увагу майбутнім професіоналам і підтримувала студентів по всьому світу в їх прагненні опановувати сучасні інновації в будівництві. І сьогодні ми поспілкувалися з українським студентами, які незважаючи на війну, вчаться, опановують нові технології, змагаються між собою в майстерності та перемагають.

Наприкінці 2023 року в Україні пройшов 10-й студентський архітектурний конкурс Steel Freedom в атмосфері єднання та конкуренції. «Створи знаковий проєкт зі сталі! Покажи все, на що ти здатен!» – ці слогани дуже точно відображають змагальний дух заходу. Цього разу завданням для студентів став проєкт реабілітаційного центру для військовослужбовців та ветеранів війни в Житомирі, й 79 команд з 15 українських вишів представили свої проєкти.

У рамках конкурсу компанія Trimble оголосила окрему номінацію для учасників Steel Freedom з грошовою нагородою у розмірі 1000 Євро. Завдання передбачало використання програмного забезпечення SketchUp, Tekla Structures та Trimble Connect для проєктування реабілітаційного центру. Переможцем номінації стала команда R-513, яка складалася зі студентів Національного університету «Львівська політехніка» та Київського національного університету будівництва та архітектури. Яремак Анастасія, Гулая Єлизавета, Громик Андрій та Галишин Богдан об’єднали свої зусилля і розробили проєкт, який, на думку експертів Trimble, не лише відповідав усім технічним вимогам номінації, але й втілив новий світовий тренд Circular Construction.

Фахівці Trimble поспілкуватися з майбутніми архітекторами й конструкторами про перебіг подій при підготовці проєкту та конкурсній боротьбі.

«Наша команда вирішила взяти участь у цій номінації, адже інструменти Trimble дають можливість якісно виконати весь спектр робіт, ми вважаємо, що саме Tekla Structures є найкращим і найзручнішим інструментом у проєктуванні сталевих конструкцій», – розповіла Анастасія Яремак. – «Ми познайомилися з програмним забезпеченням Tekla Structure і SketchUp відносно недавно і вперше почули про нього з вуст викладачів та старших студентів, що вже займаються професійною діяльністю. Після того почали самостійно опановувати дане ПЗ з метою підвищення рівня власної кваліфікації в сфері проєктування металевих конструкцій. Конкурс Steel Freedom дозволив нам отримати новий досвід в реальному не учбовому проєкті».

Члени команди відзначили, що одним з найскладніших моментів при розробці реабілітаційного центру була необхідність поєднати всі елементи в єдиний логічно завершений проєкт, адже над ним працювали як інженер-проєктувальник, так і архітектори з дизайнером. Однак завдяки технологіям Trimble для ефективної комунікації та добре налагодженій роботі команди, результат перевершив всі очікування. Зважаючи на місце розташування об’єкту, важливим було збереження цілісності та гармонії з природним ландшафтом даної місцевості, який характеризується великою кількістю дерев та багатою флорою. Саме тому висота забудови не перевищує 5 поверхів, кольорова гама фасаду виконана у спокійних тонах природного відтінку. Загалом реабілітаційний центр містить 4 поверхи громадської будівлі, 5 поверхів житлового корпусу, 1 технічний, та підземний поверх цивільного захисту подвійного призначення, що розташований під площею забудови обох корпусів.

«В першу чергу, наша енергія для творчого натхнення при створенні реабілітаційного центру була підживлена не лише українською культурою та національним духом, але й реальною необхідністю в допомозі після воєнних подій, розумінням того, як проєкт може стати частиною підтримки та надії для тих, хто потребує допомоги. Спостереження за війною, яка впливає на життя людей та потребує відновлення після травм і втрат, стимулювало наші дії та роботу. Для підвищення обізнаності щодо технологій Trimble ми користувались навчальними матеріалами на веб-ресурсах Trimble та відео-уроками від українського партнера компанії Аркада.

Участь у конкурсі стала честю для нас та можливістю продемонструвати свої ідеї та навички, цей процес спільної праці, безумовно давав нам сил.

Ми дуже раді, що наш проєкт отримав високу оцінку від компанії Trimble і хотіли би побажати наступним учасникам конкурсу Steel Freedom успіхів та наснаги. Не бійтесь проявити себе, не забувайте про комунікацію – якісна комунікація та чіткий розподіл зон відповідальності кожного, це ключові аспекти досягнення мети саме командною роботою. І пам’ятайте, що завдяки вам, молодим та перспективним фахівцям, світ має світле майбутнє в галузі архітектурного та інженерного проєктування!»