ПІДСУМКИ КОНКУРСУ STEEL FREEDOM 2015
 • 17 ВУЗів
 • 80 зареєстрованих команд
  ( 217учасників)
 • 60 поданих проектів
  ( 176учасників)
 • 57 команд - півфіналістів
  ( 167>участників)
 • 6 команд - фіналістів
  ( 15учасників)
2
зустрічі TEA MEETUP для учасників конкурсу
8
провідних фахівців в галузі архітектури та дизайну в журі
6
лекцій авторитетних українських архітекторів
6
офіційних партнерів
18
медіа-партнерів
більше350
відвідувачів фіналу
Фіналісти в категорії «Рекреаційний комплекс»
I місце
Андрій Лесюк, Христина Пундак, Софія-Романа Гіссовская (Львівська політехніка)
II місце
Георгій Краснокутський, Лоліта Соколовська, Микола Головко, Тарас Толстіков (Київський національний університет будівництва і архітектури)
III місце
Анна Цехмістер, Микита Білокопитов (Київський національний університет будівництва і архітектури)
Фіналісти в категоріїMixed Use
I місце
Олександр Вельган (Харківський національний університет будівництва і архітектури)
II місце
Мохамед Джавад Кадхім, Тарас Кашко (Київський національний університет будівництва і архітектури)
III місце
Олександра Фадєєва, Олександр Опалько, Андрій Глущенко (Київський національний університет будівництва і архітектури)
Додаткові номінації
Найбільш цікаве архітектурне рішення із застосуванням сталевих конструкцій
Олександр Вдовкин, Ілля Мітальов, Юлія Павлюк (Київський національний університет будівництва і архітектури)
Найкраща реалізація ідеї МФК в м.Києві на думку компанії «Комплекс Либідської»
Антон Залізний, Вероніка подружки, Микита Омельченко, Ніна Гречко (Київський національний університет будівництва і архітектури)
Приз від компанії Ruukki
Аліна Головатюк (Київський національний університет будівництва і архітектури)
Приз глядацьких симпатій
Аліна Головатюк (Київський національний університет будівництва і архітектури)
Олександра Пермякова, Віталій Урсол, Ігор Кузьмич, Наталя Войцеховська (Київський національний університет будівництва і архітектури)
Андрій Лесюк, Христина Пундак, Софія-Романа Гіссовская (Львівська політехніка)
Віктор Боднарчук, Вікторія Дідич, Оксана Возняк, Роман Касьян, Філіп Амелін (Київський національний університет будівництва і архітектури)
Мохамед Джавад Кадхім, Тарас Кашко (Київський національний університет будівництва і архітектури)
Дмитро Овсієнко, Олена Стовба, Сергій Адаменко (Полтавський національний технічний університет імені Юрія Кондратюка)
Учасники STEEL FREEDOM 2015 про конкурс
Ангеліна Гладушевський, студентка КНУБА

Якби студенти молодших курсів архітектурного факультету запитали мене порада про те, як ефективно і з цікавістю провести студентські роки, я б обов'язково сказала в першу чергу: «Брати участь в конкурсах!». Саме STEEL FREEDOM рік тому став для мене першим досвідом участі в професійних змаганнях. Перша проба роботи в команді, перший самостійний проект, без чуйного керівництва викладачів, знайомство з величезною кількістю цікавих людей зі всієї України. STEEL FREEDOM дає можливість порівняти рівень своїх знань і умінь з рівнем студентів з різних університетів і міст. Після першого «занурення» в цю бурхливу, киплячу конкурсну життя просто неможливо зупинитися і повернутися до повсякденного рутині. Тебе тягне все до нових і нових проектів, знайомствам, нових вершин.

Михайло Лісайчук, голова правління «Комплекс« Либідської»

STEEL FREEDOM полностью оправдал все наши ожидания, как с точки зрения совмещения в конкурсных работах архитектурной и инженерной составляющих, глубины проработки, так и с точки зрения организации данного мероприятия.

Согласно своим симпатиям, мы определили наиболее интересную конкурсную работу, и совместно с ее разработчиками, группой киевских студентов, продолжили более детальную работу над ней.

Ілона Олексієнко, студентка ЛП

Беручи участь в конкурсі другий рік поспіль, можу з упевненістю сказати, що це чудовий досвід і можливість саморозвитку. За два місяці опрацювання конструктиву для нашого проекту ми дізналися про металевих конструкціях і їх особливості набагато більше, ніж за 4 роки навчання в університеті. Висловлюю щиру подяку організаторам конкурсу за консультації, підтримку і віру в молодих фахівців!

                    

Бажаю STEEL FREEDOM процвітання і нових талановитих учасників, а студентам архітектурного напрямку - не боятися підкорювати нові вершини, тому що головна перемога в конкурсі - це не призові місця, а перемога над самим собою!

Олександр Попов, директор архітектурного бюро «Архиматика»

Мені дуже цікаво брати участь в конкурсі в якості журі. Цікаво спостерігати за тим, як молоді фахівці, змагаючись, захищають свої проекти.

                    

Здорово, що архітектори працюють разом з конструкторами в одній команді. Вони вчаться слухати один одного, робити одну справу, і в цьому і виникає прецедент співпраці. Здорово, коли вони презентують проект разом. Кожен співавтор проекту виділяє головні моменти, які заслуговують на увагу. Радий бачити деякі особи в STEEL FREEDOM вже вдруге.

Артем Захарченко студент КНУБА

Вперше я почув про конкурс на одній з лекцій в університеті, коли організатори презентували STEEL FREEDOM. Спочатку було скептичне ставлення до конкурсу, але потім я зрозумів, що участь в ньому може бути корисним в плані спільної роботи архітектора і конструктора. Конкурс дає можливість спільної поетапної роботи над проектом. STEEL FREEDOM - хороша база для тренування і випробування своїх навичок і прекрасний початок майбутньої кар'єри.

Андрій Пашенько, керівник архітектурної майстерні «А. Пашенько»

Я другий рік беру участь у конкурсі в якості члена журі. Коли в минулому році мені запропонували участь, я не думав ні хвилини, тому що майбутнє української архітектури - це ті студенти, які зараз здобувають освіту і які через рік-два поповнять ряди архітекторів. Те, як молодь відноситься до участі в STEEL FREEDOM, то кількість учасників, яке бере участь, говорить про високий інтерес студентів до конкурсу і це дуже важливо. Кожному архітекторові, як і кожному митцеві, хочеться висловитися. Цей конкурс дає хорошу можливість молоді показати, що вони можуть, як вони це бачать.

                    

Для себе я знаходжу цікаві ідеї, які надихають і показують, що фахівці, які будуть гідно представляти Україну як на внутрішньому, так і на зовнішніх ринках, знаходяться поруч.

Вадим Мілостюк, студент ПГАСА

Вперше я почув про конкурс від однокурсників. Побачивши, що він буде проходити вдруге, я вивчив сайт STEEL FREEDOM і вражаючі відгуками учасників про те, які можливості і досвід їм дав конкурс. Я вирішив взяти участь і дуже радий, що отримав такий безцінний досвід. Хотілося б більше таких заходів, в яких можна було б заявити про себе серед своїх однолітків і професійних архітекторів ще на студентському рівні! З нетерпінням чекаю наступного STEEL FREEDOM.

Дмитро Аранчій, засновник архітектурної майстерні Dmytro Aranchii Architects

Основний позитивною рисою конкурсу STEEL FREEDOM є інтеграція архітектурної складової з інженерної. Адже колись не було окремо професій архітектора та інженера / конструктора. Тому конкурс покликаний повернути все на свої місця хоча б епізодично, хоча б для студентів, які відчули роботу в синергії, відчули те, що їх чекає після архітектурних і будівельних вузів. Тому STEEL FREEDOM поєднує форму і роботу конструкції в єдине неподільне архітектурне ціле, створює те, що було великим ідеалом для таких видатних особистостей як Антоніо Гауді, Бакминстер Фуллер і Фрай Отто.

Олександр Вдовкин, студент КНУБА

Конкурс STEEL FREEDOM - це і унікальна можливість перевірити свої здібності в проектуванні цікавих об'єктів, і безліч нових знайомств, і досвід роботи в команді і, звичайно ж, нові знання. Особливо примітно, що в цьому конкурсі я, як конструктор, мав можливість брати участь в розробці проекту «з нуля», і разом з архітектором продумував різні варіанти, а не просто намагався «втиснути» конструктив в образ будівлі, створений архітектором. В цілому участь у конкурсі виробляє ставлення до конструктиву не як до прикрої необхідності, а як до потужного інструменту архітектурної виразності.

Катерина Співакова, директор з маркетингу компанії Руукі в Центрально-Східній Європі

STEEL FREEDOM - захід з прекрасною атмосферою і високим професійним рівнем. Молоді учасники конкурсу вибрали дуже відповідальну професію - результати їх праці видно всім. Завдяки конкурсу є можливість проявити себе в роботі зі сталлю - матеріалом, який давно популярний в сучасному будівництві прогресивних країн, і зробити, поки на папері, своє місто більш сучасною, красивіше і комфортніше для життя. А також закласти перші важливі блоки в фундамент власної професійної репутації. І непогано розважитися в колі однодумців! Бажаю цій прекрасній ініціативи УЦСС довгих років і залучених учасників.

Ксенія Ференец, студентка КНУБА

Участь в STEEL FREEDOM 2015 дало цікавий досвід і нові знання про використання стали в архітектурі. Конкурсна робота змусила архітекторів думати не тільки про проектування незвичайних будівель, а ще й про реальні конструктивних можливостях стали. Завдяки організації конкурсу багато учасників мали можливість поповнити своє портфоліо оригінальною роботою і надихнутися іншими роботами.

Олександра Стець, студентка КНУБА

Коли до нас в університет прийшли з презентацією STEEL FREEDOM, я відразу зрозуміла, що ось те, чого я хотіла, оскільки я давно мріяла взяти участь у подібному конкурсі. Починаючи працювати над конкурсним проектом, ми ще не знали скільки всього цікавого та корисного дасть нам участь. STEEL FREEDOM - це шанс для кожного студента відчути себе справжнім архітектором. Конкурс допоміг зрозуміти, що таке командний дух, коли результат залежить від кожного учасника, наскільки важливо взаєморозуміння і підтримка один одного. Нам випала чудова нагода презентувати конкурсний проект перед авторитетними архітекторами в журі.

                    

STEEL FREEDOM - це величезний досвід, незабутні емоції та щирі почуття.