Катерина Чугунова: Запропоновані учасниками STEEL FREEDOM архітектурні рішення при належному підході і подальшого опрацювання можуть бути реалізованими

20 грудня, 2017
#
Проекти девелопера DIM GROUP відрізняються виразною і продуманої архітектурою, а також особливим, незабутнім шармом. Підтримавши студентський архітектурний конкурс STEEL FREEDOM 2017, група компаній змогла не тільки отримати нові ідеї від учасників конкурсу та заохотити кращий проект в додатковій номінації, а й поділитися безцінним досвідом в рамках консультацій, які проводили фахівці DIM GROUP. Про те, як стати професійним архітектором і особливості архітектури сучасних житлових комплексів, нам розповіла Катерина Чугунова, головний архітектор DIM GROUP.

Що вплинуло на Ваш вибір професії архітектора?

Я виросла в родині архітекторів. Тому з п'яти років вибір професії для мене був очевидний.

Якими рисами повинен володіти професійний архітектор?

Не тільки архітектор, але будь-який професіонал, повинен володіти знаннями і здоровим глуздом.

За творчістю яких архітекторів Ви спостерігаєте?

Дуже складно виділити хоча б кілька. Бьярке Інгельс і Алехандро Аравія, Річард Мейер і Девід Аджайє, Herzog & de Meuron Architekten. Крім того, дуже цікаво спостерігати не тільки архітекторів, а й міста. Для мене зараз - це Нью-Йорк, Копенгаген, Гетеборг.

Які сучасні архітектурні тенденції Ви б могли відзначити?

Екологічність в найширшому сенсі. Це і взаємозв'язок з навколишнім середовищем, і якість відносин між людьми, і внутрішня екологічність.

Стає важлива екологічність соціальної інфраструктури міста - його «підсобних приміщень», наприклад, доріг, парковок і т.д.

Людяність як гуманність і людяність як відповідність людині.

Чому ви приділяєте увагу в першу чергу, розробляючи проект житлового комплексу?

У нас немає єдиного алгоритму роботи. Немає абстрактного рецепта. Кожен майданчик і кожен комплекс для нас унікальний. У різних проектах у нас різні пріоритети і різні ключові параметри. Образ в цілому, вид з вікон, громадські простору і т.д. Ці пріоритети і параметри повинні стати фундаментом проекту.

Які невід'ємні атрибути сучасного ЖК?

Відповідь криється в самій назві - житловий КОМПЛЕКС - це повний і гармонійний комплекс всіх складових комфортного життя. Людина на чолі.

Наскільки, на вашу думку, виправдані інвестиції в архітектурну виразність житлових будинків?

Безумовно, виправдані. Людину формує середовище, яке його оточує. У хорошій середовищі він стає краще, він розвивається. Важливий комплексний підхід до виразності. Не тільки виразність житлових будинків, а виразність тканини міста в цілому

У чому секрет DIM GROUp на ринку житлової нерухомості?

Об'єкти DIM GROUp якісно відрізняються від аналогічних ЖК конкурентів. Ми пропонуємо індивідуальні інтер'єрні рішення вхідних груп і місць загального користування у всіх своїх комплексах, незалежно від їх класу. Для кожного ЖК залучаються відомі київські архітектори. Крім того, для оформлення фасадів ЖК ми намагаємося максимально використовувати довговічні і якісні матеріали - керамограніт, скло, композитні матеріали. Якісні матеріали в поєднанні з індивідуальними архітектурними проектами дозволяють DIM GROUp представляти інвесторам, незалежно від їх статусу і фінансового достатку, ексклюзивні пропозиції.

Якими були Ваші очікування від конкурсу STELL FREEDOM?

Від конкурсу ми чекали цікавих проектів, нового погляду на звичні речі. Вразила кількість команд, які вибрали наш проект, а також надані ідеї.

DIM GROUp дякує організаторам за можливість стати партнером конкурсу, надавши свій майданчик, що дозволило отримати таку кількість прекрасних ідей.

Наша компанія задоволена проведеним конкурсом. Абсолютна більшість робіт цікаві.

Спасибі хлопцям за ідеї і натхнення, плідну роботу і самовіддачу. Запропоновані архітектурні рішення при належному підході і подальшого опрацювання можуть бути реалізованими.

DIM GROUp зазначив одну команду грошовим призом у додатковій номінації від компанії. Як Ви підходили до вибору переможця?

Для нас це був непростий вибір, так як всі учасники представили дуже яскраві і запам'ятовуються роботи.

Ми вибирали переможця всередині холдингу, з огляду на думки архітекторів, маркетологів, відділу продажів і будівельників. Це колективна думка.

Нашим фаворитом стала команда А01 з Харківського національного університету будівництва та архітектури, яка складається і одного студента - Олександра Вельган.

Учасник зумів передати настрій місця через архітектуру і пластику будівлі, прив'язати до існуючого ландшафту. Все відповідає технічним завданням, економіці і здоровому глузду. Він впорався із завданням і показав нам можливість використання стали при будівництві ТРЦ.