Застосування штучного світла в архітектурі

08 жовтня, 2021

Світлотехнічна компанія SVL, партнер конкурсу Steel Freedom 2021, підготувала цікаву статтю для учасників конкурсу про архітектурну підсвітку

#

Архітектура, об'єм і форма проявляється завдяки світлу. Рельєф - завдяки тіні. Людина не може керувати природним світлом, але може керувати штучним світлом. І штучне світло стало невід'ємною частиною фасаду будівлі, щоб впливати на сприйняття людей і для того, щоб місто продовжувало жити в темний час доби. Читайте повну статтю та дивіться приклади реалізації на сайті партнера.


SVL допомагає архітекторам та забудовникам реалізовувати запроектовані концепції освітлення у світлотехнічні рішення для внутрішнього освітлення  і для зовнішнього архітектурного освітлення об’єктів. Нагадаємо, що SVL підготувала для конкурсантів подарунок 15000 грн та стажування за найбільш вдалу концепцію архітектурної підсвітки у проекті.


Штучне освітлення і, зокрема, підсвічування будівель, вирішує чотири питання:

1.Функціонально-практичне рішення: Освітлення під'їзних шляхів, периметру, входів, виїздів та в'їздів. Зробити навігацію без стрілок.
2. Архітектурно-естетичне рішення. Проявити архітектуру, надіслати сигнал місту, зробити архітектурний об'єкт унікальним і привабливим. Приховати недоліки і підкреслити переваги. Це мистецтво створити правильну атмосферу.
3. Психологічний і фізичний вплив на людину. Світло керує не тільки нашим зором. В цілому, світло, колір, контраст, яскравість і інтенсивність викликають різні біохімічні реакції в тканинах, а також стимулюють необхідні залози ендокринної системи людини. Внаслідок чого, пробуджуються емоції і думки, які нас заспокоюють або хвилюють, впливають на нашу активність, самопочуття і настрій.
4. Маркетинг. Привернути увагу до будівлі, і відповідно до торгових, офісних і житлових площ. Акцентувати увагу жителів і туристів до культурних, розважальних і історичних локацій міста.

Для вирішення завдання світлового дизайну і світлового підсвічування будівлі слід враховувати наступні аспекти:

- Архітектурні особливості будівлі, її стилістику, композицію і історію. Недостатньо високої будівельної якості і точності конструкцій. Люди живуть емоціями, їм потрібна якась легенда або історія, і світло може додатково цю історію просочити змістом. Професійне підсвічування дозволяє по-новому поглянути на задум архітектора.
- Місцезнаходження будівлі і її роль в поточній локації міста. Потрібно звертати увагу на комплексне середовище навколо і враховувати для жителів і туристів загальну статичну картинку, аналізувати їх маршрути. Не керуватись тільки інтересами своєї ділянки забудови.
- Матеріали з яких виготовлений фасад будівлі, його розміри і структуру. Світлом можна проявити їх рельєф та надати матеріалами звучання.
- Всі можливі ракурси і види, з яких буде видно об'єкт.

Поради:

- Світло не має потрапляти у вікна і не повинно сліпити перехожих. Це створюватиме дискомфорт.
- Хороший принцип, коли світла не багато. Не завжди слід підсвічувати кожний простінок.
- Для гарного сприйняття простору потрібно виділяти світлом вертикальні площини, а в горизонтальних площинах створювати світлові плями або акценти.
- Світлом архітектурну форму можна зробити ширшою або вищою, ускладнити її, та навіть роз'єднати.
- Потрібно враховувати де знаходиться архітектурний об'єкт. Що поруч? Потрібний трафік або споглядання? Світло, як елемент управління, може спонукати людей бути більш сконцентрованими та швидше пройти. Для цього потрібно використовувати активне холодне яскраве світло. Наприклад, на автостанціях.
- Для розслаблення, споглядання і створення затишної атмосфери використовується нерівномірне м'яке тепле світло.

 

ies файли архітектурного світильника S-line

Рекомендований додатковий відеоматеріал по фасадному освітленню.