Андрій Пашенько: «Жоден великий об'єкт неможливо побудувати без металоконструкцій»

20 лютого, 2019
#
Андрій Васильович Пашенько, керівник архітектурної майстерні «А. Пашенько », розповів про проекти із застосуванням металоконструкцій і готовністю працювати зі студентами і молодими архітекторами після закінчення ВНЗ.

Як часто в своїх проектах ви використовуєте рішення з металу і що це за проекти?

З металом ми працюємо постійно при створенні громадських споруд, і фактично, в кожному торгово-розважальному комплексі, який ми проектуємо, метал становить чималу частину проекту, наприклад, великі прогонові конструкції і ліхтарі, які застосовуються в ТРЦ. Жоден великий об'єкт неможливо побудувати без металоконструкцій. А ось в об'єктах офісного та житлового сегментів метал використовується не так широко. У майстерні «А.Пашенько» працюють тільки архітектори, тому ми співпрацюємо з компаніями, які професійно розробляють проекти в металевих конструкціях.

 

Розкажіть про останні ваших проектах з використанням металевих конструкцій

Зараз йдуть роботи по другій черзі Ocean Plaza - Ocean Moll. У цьому проекті метал використовується в конструкціях, в великих прогонових ліхтарях. Проект зараз у відпрацюванні та паралельно готується концепція із застосуванням металу. Нещодавно закінчили монтаж купола, який потрапив до Реєстру рекордів України, як найбільший купол, на ТРЦ «Нікольський» (м.Харків). І там металеві конструкції перекрили великі прольоти, дуже ажурні, дуже симпатичні.

 

Як ви оцінюєте рівень проектів студентів, представлених на Steel Freedom в цьому році?

Я задоволений усіма представленими конкурсними проектами в номінації торгово-розважальний центр, роботи хороші і досить цікаві. Щодо другої номінації у мене є питання, так як реконструкція маленьких ділянок землі із застосуванням металевих конструкцій - дуже складне завдання і для студентів і, напевно, для реалізації такого проекту.

Моя думка, що все-таки для конкурсу Steel Freedom бажано брати об'ємні крупнопролітні майданчики, з можливістю показати на цих об'єктах весь клас, який реально може дати метал.

 

У архітектурної майстерні «А.Пашенько» працюють студенти?

В нашій архітектурної майстерні студенти працюють постійно. Ми беремо хлопців 3, 4, і 5 курсів на практику. Ті хлопці, з якими ми спрацювалися, залишаються в майстерні і після закінчення практики. Є багато фахівців, які прийшли до нас студентами 3-х курсів і працюють понад 10-12 років. Ми вітаємо залучення студентів якомога раніше. На заході є дуже хороша практика, мені вона здається абсолютно правильною: коли молоді фахівці, закінчивши навчання у ВНЗ (в одних - рік, в інших - два), припиняють навчання, рік працюють на виробництві або в архітектурних бюро, а потім для себе чітко визначають, чи всі їх влаштовує, чи готові вони рухатися в цьому напрямку, або бачачи всю складність і неординарність роботи, думають про зміну спеціальності. Я вважаю такий підхід абсолютно правильним. Ми ніколи не відмовляємо студентам пройти практику в нашій майстерні і намагаємося максимально готувати хлопців. І набагато легше працювати з молодими фахівцями відразу після закінчень ВНЗ. Спочатку вони отримують досвід на маленьких завданнях, потім на більш складних, і цей досвід в подальшому використовують у своїй професії.

 

Можливо, серед фахівців архітектурної майстерні «А.Пашенько» є конкурсанти попередніх років Steel Freedom?

На жаль, немає. Були хороші хлопці, дуже нам подобалися, але не було часу за ними полювати. А наша майстерня, напевно, їх просто не цікавила як формат.

 

Steel Freedom 5 років, ваші побажання конкурсу на наступний рік?

По-перше, дякую, що цей конкурс є. Зараз дуже мало архітектурних конкурсів і дуже мало мотивації для учасників. Система і організація конкурсу Steel Freedom, залучення студентів з ВНЗ по всій Україні, сама методологія проведення - це абсолютно правильний курс руху і високий рівень підготовки. Може, я повторюся, але необхідно більш ретельно вибирати майданчики для конкурсного завдання, з мінімальними обмеженнями, щоб у хлопців були розв'язані руки в плані проектування. Моє побажання Steel Freedom тривати. Так тримати! Рухатися далі!

 

Якою має бути архітектура в Україні, щоб привертати увагу і зацікавити іноземного туриста?

В Україні іноземного туриста, в першу чергу, повинна зачепити історія. А архітектура - це зріз стану економіки. Для появи в Україні об'єктів світового класу, цікавих іноземному туристу, і рівень розвитку України повинен бути світового класу. Наші Ocean Plaza, IQ Business Center, Tetris Hall - ті об'єкти, які ми робимо всупереч багатьом речам, що відбувається на нашому ринку. Тому треба потрудитися економіці. І інвесторам бути готовим вкладати в це гроші - з одного боку, і державі - з іншого. Від держави замовлень такого класу я, чесно кажучи, поки не бачу. Що стосується інвестиційних проектів, то це більше проекти чистої економіки, виключно для отримання прибутку. На сьогодні ніхто з наших клієнтів не ставить суперзадачу - зробити найкрасивіший об'єкт в світі. Доживемо - будемо допомагати.