Тетяна Колчанова: «Через 3-5 років учасники STEEL FREEDOM будуть вершити долі міст»

05 серпня, 2016
#
Цього року національний архітектурний студентський конкурс STEEL FREEDOM буде проходити вже в третій раз. Організований профільною асоціацією Український Центр Сталевого Будівництва конкурс має не тільки соціальну спрямованість, а й є хорошим освітнім проектом, що дає якісний старт професійної кар'єри українським архітекторам і проектувальникам. Про те, як з'явилася ідея конкурсу, а також особливості його організації та проведення розповіла Директор з розвитку УЦСБ Тетяна Колчанова.

Чому з'явилася ідея конкурсу?

Історично склалося, що Україна має серйозну школу проектування, визнану в усьому світі. Українські інженери мають попит за кордоном, а щорічно наша країна випускає технічних фахівців в 2 рази більше, ніж Великобританія і Польща. Тільки підготовку будівельних спеціальність в Україні здійснює 49 ВНЗ. Тому ще на початку діяльності Асоціації ми вирішили, що підемо до ВНЗ - розповісти про переваги застосування сталевих конструкцій в об'єктах комерційної і житлової нерухомості. Однак відразу виникло питання, в якому форматі це здійснити.

Студентська аудиторія - досить специфічна. З одного боку, багато студентів вже повноцінно працюють, створюють свої проекти, компанії, але з іншого - ще пару років тому вони сиділи за шкільною партою. Тому обраним форматом став конкурс, коли через залученість студентів в проект і необхідність розібратися в чомусь самостійно, ми розповідаємо про переваги застосування сталевих конструкцій в об'єктах нерухомості, консультуємо, як найефективніше їх використовувати. А через досвід і знання провідних українських архітекторів - членів журі - показуємо реальний досвід застосування металоконструкцій в Україні.

Перший конкурс відбувся в 2014 році і показав, що у проекту хороше майбутнє.

Як розроблялася концепція, бренд?

Розробка концепції та бренду конкурсу виявилися дуже цікавими завданнями в проекті, так як для нас важливим було не тільки зробити акцент на сталевих конструкціях, а й всілякими способами - через неймінг, концепцію сайту, промо-відео , правила конкурсу - показати студентам важливість свободи самореалізації.

Конкурс показує, що сталь - найбільш гнучкий конструкційний матеріал і тільки за допомогою сталевих конструкцій можливо дійсно задовольнити свою фантазію і створити проекти з видатним, можливо знаковим для міста, зовнішнім виглядом. До того ж в конкурсних завданнях практично немає обмежень творчого характеру, що дає свободу застосування сталевих конструкцій в проектах. Таким чином, з'явилася назва STEEL FREEDOM, яке повністю передає ідею проекту.


Що відрізняє STEEL FREEDOM від інших студентських конкурсів?

Сьогодні в Україні проводиться величезна кількість різноманітних конкурсів для студентів, як локальними, так і зарубіжними компаніями. Ми це з самого початку розуміли, тому основним нашим завданням було створення конкурсу, що відрізняється від інших за концепцією, умовам, візуальним супроводом, співпрацею з партнерами.

Ключовою складовою конкурсу є співпраця з українськими девелоперськими компаніями, коли в конкурсне завдання включається не гіпотетичний проект, а реальний майданчик певного цільового призначення, який знаходиться в проектному портфелі девелопера і планується до реалізації.
Ще однією відмінною особливістю STEEL FREEDOM є захист робіт перед членами журі - провідними архітекторами країни, а також відвідувачами фіналу, що проходить в форматі архітектурного фестивалю. Формат виступів допомагає студентам отримати перший досвід захисту своїх проектів і проявити себе перед їх потенційними роботодавцями. Багато учасників конкурсу продовжили подальшу співпрацю з девелоперами і членами журі.

Конкурс має на увазі тісну роботу в команді архітектора і проектувальника. Чому було обрано такий формат роботи?

Створення архітектурного проекту - це не тільки робота архітектора, це скоріше симбіоз консультанта, архітектора і проектувальника з метою створення об'єкта, що відповідає всім вимогам інвестора та сучасного користувача.

Коли студенти закінчать ВНЗ і вийдуть на ринок праці, вони зіткнуться з реальними умовами роботи, в яких конструктивну взаємодію архітектора і проектувальника неминуче.

Яка кількість студентів вже взяли участь в конкурсі?

Коли, три роки тому, ми тільки починали проект, безумовно, були побоювання щодо залучення студентської аудиторії в конкурс. І для того, щоб її дійсно забезпечити і, напевно, це правило спрацює в будь-якому проекті, необхідно прийти і особисто розповісти про ідею та концепцію конкурсу. Що в принципі ми й зробили. Тепер у нас в команді УЦСБ є така традиція: щороку, на початку вересня, ми проводимо зустрічі зі студентами в найбільших архітектурних ВНЗ країни і розповідаємо їм про конкурс, про роботу в команді, чому саме сталеві конструкції є основним завданням конкурсу, чому важливо брати участь в подібних проектах.
На нашу думку саме такий підхід і працює. Не безбарвне оголошення про конкурс, що загубилося на студентській дошці оголошень серед сотні подібних, а тільки особисте спілкування, коли ти бачиш палаючі очі студентів і можеш залучити їх в проект. За допомогою особистих зустрічей ми намагаємося забезпечити інтерес і залучення студентів до конкурсу - запитуємо їх думку щодо членів журі, лекторів для майстер-класів, обов'язково відповідаємо на всі звернення і прислухаємося до думки учасників.
За підсумками двох попередніх конкурсів нам вдалося розповісти про свій проект кільком тисячам студентів по всій Україні. Безпосередньо з роботами взяли участь 266 студентів, а відвідали фінал конкурсу близько 700 осіб. Примітно, що є команди, які в цьому році будуть брати участь в конкурсі в третій раз, є команди, які вигравали призові місця 2 роки поспіль; є команди, які вже закінчили навчання, але стежать за конкурсом і вже звертаються в УЦСС за консультаціями як діючі архітектори і конструктори.
Що відрізняє STEEL FREEDOM від інших студентських конкурсів?

Сьогодні в Україні проводиться величезна кількість різноманітних конкурсів для студентів, як локальними, так і зарубіжними компаніями. Ми це з самого початку розуміли, тому основним нашим завданням було створення конкурсу, що відрізняється від інших за концепцією, умовам, візуальному супроводу, співпраці з партнерами. Ключовою складовою конкурсу є співпраця з українськими девелоперськими компаніями, коли в конкурсне завдання включається не гіпотетичний проект, а реальна майданчик певного цільового призначення, яка знаходиться в проектному портфелі девелопера і планується до реалізації.

Ще однією відмінною особливістю sTEEL FREEDOM є захист робіт перед членами журі - провідними архітекторами країни, а також відвідувачами фіналу, що проходить в форматі архітектурного фестивалю. Формат виступів допомагає студентам отримати перший досвід захисту своїх проектів і проявити себе перед їх потенційними роботодавцями. Багато учасників конкурсу продовжили подальшу співпрацю з девелоперами і членами журі.

З точки зору цілей роботи УЦСБ, чому роботі зі студентською аудиторією відводиться настільки велика частина часу, сил і бюджету?

STEEL FREEDOM охоплює студентів 4-6 курсів 17-ти українських ВНЗ, а це близько 3 000 студентів щорічно. Це майбутні архітектори і конструктори, які вже через 3-5 років будуть вирішувати долю міст, створювати знакові проекти, як в нашій країні, так і за кордоном. Сьогодні вони беруть участь в проекті саме в той період, коли формується їх професійне мислення і є бажання бути відкритими до всього нового - пізнавати, пробувати, відкривати нові горизонти. Ми бачимо в цьому хорошу можливість зацікавити студентів напрямком сталевого будівництва, пояснити їм, що сталь - матеріал майбутнього, що дозволяє досягти більш високих темпів будівництва об'єкта нерухомості, оптимізувати його функціональність, зменшити вартість будівництва, і, звичайно ж, створити видатний архітектурний об'єкт.

По суті, конкурс - це абсолютно соціальний і повністю дотується проект УЦСБ. Як ви відстежуєте його ефективність?

Основна частина фінансування проекту лягає на плечі учасників Асоціації, проте з першого року проведення конкурсу нам вдалося отримати підтримку партнерів, компаній Armstrong, Reynaers, Метінвест-Холдинг, Прушиньскі, РУУККІ-Україна.

Ефективність проекту ми відстежуємо в першу чергу по залученості учасників в конкурс: якій кількості студентів нам вдалося розповісти про проект, скільки людей взяли участь, наскільки нам вдалося залучити ректорат і деканат ВНЗ.

Як Асоціація досягає своїх цілей через студентський конкурс?

Безумовно, конкурс - це довгостроковий проект. І для того, щоб сформувати нове покоління архітекторів і конструкторів, які розуміють переваги сталі, необхідно докласти максимум зусиль. Але ми віримо, що робота з інженерами буде більш ефективною в майбутньому, якщо ми почнемо її ще зі студентської лави.

Наскільки учасникам УЦСБ цікаво брати участь в конкурсі?

Активну участь в конкурсі дозволяє учасникам УЦСБ розповісти про свій продукт, послугу, а також є гарною платформою для просування бренду компанії як роботодавця в середовищі молодих і амбітних фахівців. Таким чином, з'являється можливість забезпечити для своєї команди пошук найкращих співробітників, студентів, які зарекомендували себе в конкурсі, а також заздалегідь сформувати у хлопців розуміння структури ринку сталевих конструкцій.

Розкажіть про майбутні плани розвитку конкурсу.

STEEL FREEDOM - це проект не на пару років. Ми готові інвестувати в нього свій час і ідеї, щоб з кожним роком залучати більше студентів в проект, пропонувати їм більше нових можливостей для самореалізації. Безумовно, в рамках конкурсу ми будемо розвивати співпрацю з ректоратами і деканатами ВНЗ, а також провідними архітекторами України, участь яких в конкурсі дозволяє об'єктивно і професійно оцінювати роботи.

Також ми підемо до девелоперів, так як бачимо в нашому проекті реальну можливість для замовників будівництва отримати не тільки нові архітектурні та інженерні ідеї, а й їх оцінку від авторитетного журі.

Завершився презентаційний тур конкурсу STEEL FREEDOM 2021 містами України
Завершився презентаційний тур конкурсу STEEL FREEDOM 2021 містами України
28 вересня, 2021
Будівництво у стиснених умовах і адаптивні планування
Будівництво у стиснених умовах і адаптивні планування
27 вересня, 2021
Trimble Solutions традиційно підтримує архітектурний студентський конкурс Steel Freedom
Trimble Solutions традиційно підтримує архітектурний студентський конкурс Steel Freedom
24 вересня, 2021
Типове перекриття у сталевому каркасі
Типове перекриття у сталевому каркасі
23 вересня, 2021
Учасники STEEL FREEDOM можуть скористатися ідеями з понад 130 проектів красивих фасадів будівель
Учасники STEEL FREEDOM можуть скористатися ідеями з понад 130 проектів красивих фасадів будівель
22 вересня, 2021
Metipol, український виробник сталі з полімерним покриттям, запровадив номінацію з подарунками для конкурсантів
Metipol, український виробник сталі з полімерним покриттям, запровадив номінацію з подарунками для конкурсантів
22 вересня, 2021
«Стандартпарк» підтримає студентський конкурс STEEL FREEDOM 2021
«Стандартпарк» підтримає студентський конкурс STEEL FREEDOM 2021
21 вересня, 2021
28 вересня пройде MEETUP # 1 для учасників STEEL FREEDOM 2021 з онлайн-трансляцією
28 вересня пройде MEETUP # 1 для учасників STEEL FREEDOM 2021 з онлайн-трансляцією
20 вересня, 2021
Rauta стала партнером архітектурного студентського конкурсу STEEL FREEDOM 2021
Rauta стала партнером архітектурного студентського конкурсу STEEL FREEDOM 2021
16 вересня, 2021
Світлотехнічна компанія SVL, партнер конкурсу  Steel Freedom 2021, дарує подарунки за найбільш вдалу концепцію архітектурної підсвітки
Світлотехнічна компанія SVL, партнер конкурсу Steel Freedom 2021, дарує подарунки за найбільш вдалу концепцію архітектурної підсвітки
14 вересня, 2021