У Маріуполі побудують соціальний офіс за проектом призерів конкурсу

14 травня, 2020

В Маріуполі відбулося голосування проектів Steel Freedom 2019 по створенню соціального офісу з приймальнею міського голови і мешканці обрали переможця.

#

За результатами голосування на сайті Маріупольської міської ради обрано проект соціального офісу для подальшої реалізації, який розробили призери Steel Freedom 2019.

Проект М-596 створила команда студентів з Національного університету "Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка" у складі: Станіслав Зосім, Анна Бондар, Олександр Слободяник, Анжеліка Тригуб, Таїсія Чеснокова. Куратор команди: Тарас Руденко.

Нагадаємо, що соціальний офіс буде знаходитися в центральній частині міста Маріуполь, провулок Нахімова. Площа під забудову складає 3600 м. кв.

На проектування об'єкту вже закладені кошти в міському бюджеті Маріуполя на 2020 рік (джерело).

 

Про основну ідею, цілі та мету проекту ми дізналися у команди-розробника:

Основною ідеєю при створенні даного об’єкту було проектування соціального офісу, який би дозволив мешканцям Маріуполя перейти на сучасний рівень обслуговування у сфері соціального захисту населення та значно підвищити якість надання громадянам послуг. Це відкрита та доступна будівля з репрезентативним виглядом, яка пропонує простір для рад, громадських служб та суспільства міста.

При проектуванні були поставлені наступні цілі та завдання: використання сучасних архітектурних вирішень, які повинні бути, насамперед, виконані в металевих конструкціях та створення конструктивної форми пов’язаної безпосередньо з образом та планувальними рішеннями будівлі.

Об’єкт має прямокутну форму в плані завдяки тому, що при виборі архітектурної форми більшою мірою ми враховували контекст, в якому знаходиться територія проектування та знаходили планувальні зв’язки з будівлями навколо відведеної ділянки проектування.

Оскільки територія навколо забудови є досить озелененою, для створення акценту, ми поділили будівлю на три блоки, один (центральний) відвели під атріум, який в свою чергу, зберігає пішохідні зв’язки через задану територію та візуально наближає озеленення до вулиці завдяки своїй прозорості. Інші два блоки мають горизонтальні зв’язки між собою у вигляді переходів на другому та третьому поверсі через атріум, що також значно впливає на зовнішній вигляд споруди та інтер’єр. Будівля була задумана з акцентом на різноманітні архітектурні якості, такі як репрезентативність, просторова якість, функціональність, гнучкість, комфорт та стійкість.

На першому поверсі офісу маємо фронт-офіс з легким і теплим зовнішнім виглядом, в котрому встановлені скляні перегородки, які дають високий ступінь проникнення та прозорості, зону для самообслуговування, дитячу зону, кафе та інформаційну зону. На другому рівні розташований бек-офіс, який забезпечує комфортне робоче середовище, зона для нарад, кабінет керівника, зала для особистого прийому міського голови з зоною очікування та приміщення для працівників. На третьому поверсі розмістилася конференц-зала з виходом на терасу, буфет та зона для відпочинку відвідувачів.

Щоб досягти неповторності образу з відображенням колориту міста ми створюємо закручені металеві смуги на фасаді довжиною в два поверхи (другий та третій) , що надають офісу оригінальної форми. Так, як Маріуполь є портовим містом та одним з перших по виробництву сталевих виробів, такі елементи створюють ефект переливання хвиль Азовського моря при русі автомобіля або пішохода по вулиці. Окрім того, смуги слугують для захисту будівлі від сонячних променів в обідній час, а також виконують роль акустичного бар’єру від шуму, який йде з вулиці. Ще однією особливістю є використання надувних рятувальних пристроїв для евакуації маломобільних груп населення, які влаштовані на терасі зі сторони скверу. Соціальний офіс має яскравий елемент у вигляді жовтих сталевих пластин на фасаді центральної частини. Жовтий колір надає свіжості будівлі та добре відображає роль міста, що розвивається. Такий акцент повторюється в елементах благоустрою території офісу та зокрема в його інтер’єрі.

 Учасники команди М-596 діляться досвідом участі у конкурсі.

Зосім Станіслав, тімлідер, розробник основної концепції, розроблював конструктив:
"Мені було дуже приємно почути від координатора, що наш проект посів у голосуванні перше місце. Коли я збирав команду для участі не міг навіть уявити, що ми дійдемо так далеко. Перемога на Steel Freedom  додала мені впевненості в моїх силах та віру в те, що все можливо. За такі цінні відчуття я вдячний конкурсу та організаторам."

Таїсія Чеснокова, візуалізатор розробник екстер'єру, розробник презентації:

"Дуже рада була взяти участь у цьому конкурсі, завдяки якому я отримала можливість покращити свої професійні навички та навички роботи в команді, спробувати свої сили у розробці реального проекту та заявити про себе.
Для мене це перший конкурс такого рівня і я дуже задоволена нашим результатом."

Слободяник Олександр, розробник та візуалізатор інтер'єру: 
"Конкурс дав мені мотивацію та можливість отримати досвід в умовах реального проектування, а також  розкрити себе в напрямку візуалізації та командної роботи."

Тригуб Анжеліка, розробила технічні креслення та ілюстрації, пояснюючу записку та відео для презентації:
"Для мене Steel Freedom став класним досвідом командної роботи. Конкурс  дав мені можливість проявити себе як майбутній архітектор та показав, що немає меж людським можливостям. Його масштабність, роботи команд, виступи спікерів та спілкування із членами журі надихають на те, щоб в наступному році знову прийняти участь та зайняти вже перше місце."

Анна Бондар, займалася організацією генплану, благоустрою та оформленням креслень:
"Steel Freedom - перший досвід в роботі разом з командою, в повноцінному розробленні проекту - від отримання завдання і до візуалізації. Декілька років тому не могла подумати, що здатна взяти участь у такому масштабному конкурсі паралельно з навчанням та іншими проектами. Тут важливо правильно організувати роботу в команді, щоб кожен робив властиві йому завдання.  Я вважаю, що кожному студенту за період свого навчання варто взяти участь у такому конкурсі, цей досвід дуже корисний."

Тарас Руденко, куратор команди:

"Приємно працювати з талановитими людьми. Отримуєш задоволення не тільки від результатів роботи студентів, а й від самого процесу. Увесь час формування даної проектної пропозиції проходив злагоджено та осмислено. Я дуже радий за свою команду, надзвичайно приємно бути куратором студентів зі сформованим професійним баченням, які можуть запропонувати ідею та обґрунтувати її. "