У Маріуполі побудують соціальне житло європейського рівня

05 липня, 2019

У Маріуполі реалізується проект доступного житла - переможця конкурсу «Steel Freedom 2018». Проект з будівництва соціального житла вже пройшов тендер і знаходиться в розробці. Проект буде відповідати європейським стандартам.

#

В грудні минулого року в Маріуполі за підтримки Групи Метінвест були підведені підсумки конкурсу Steel Freedom 2018 у категорії «Створення проекту житлового будинку в сегменті доступного житла в м Маріуполь» в номінації для молодих архітекторів. У фіналі архітектори з різних міст України представили свої проекти житлових будинків.

Головна умова конкурсу - розробити проект із застосуванням сталевого каркаса. Сталеві рішення дозволять скоротити терміни зведення об'єкта

Переможцями в категорії «Створення проекту житлового будинку в сегменті доступного житла в м Маріуполь» стали Дмитро Щепетнов, Євген Колмаков, Микола Ворончук і Євген Цюпин.

В минулому році Маріупольська міська рада вперше за п'ятирічну історію конкурсу став замовником проекту з будівництва соціального житла. У цій категорії конкурсу взяли участь 48 молодих архітекторів та конструкторів. Вони представили 21 унікальний проект. Роботи оцінювали за вісьмома критеріями. Серед них - архітектура, енергоефективність, конструктивна форма сталевих конструкцій і інші. Робота молодих архітекторів лягла в основу розробки проекту.

«У нас вже є досвід у створенні доступного житла. Маріуполь перший в Україні відкрив соціальний гуртожиток для переселенців. Також видаються ключі від квартир для кваліфікованих фахівців. Реконструйовано дві будівлі під соціальне житло. Місто будується - створіть всі умови, щоб люди робили вибір на користь Маріуполя», - зазначає заступник міського голови, Сергій Захаров.

На сьогодні за підтримки та фінансування Фонду Розвитку Маріуполя вже проведено тендер на виконання проектно-кошторисної документації. Обрана компанія «NEW VISION PROJECT» (м.Київ).

Відповідно до технічного завдання проектується восьмиповерховий двох секційний будинок з експлуатованої покрівлею по вулиці Амурської. У проекті 121 квартира. Сумарна площа одне і двокімнатних квартир буде близько 5500 м.кв. У проектуванні будівлі будуть враховані всі теплотехнічні розрахунки, і будова буде відповідати нормативним критеріям сучасного будівництва. Уже затверджено поверховий план, а унікальний фасад в сучасних європейських тенденцій підкреслить оригінальність будівлі.

«Вперше в Україні будується соціальний житловий будинок з металевого каркаса. Цей об'єкт стане знаковим як для Маріуполя, так і для країни в цілому. Його естетичний вигляд і технічні рішення будуть знаменувати початок нової гілки розвитку житла, що швидко будується», - підкреслив співзасновник проектної компанії «NEW VISION PROJECT », архітектор, Олександр Яцевський.

Нагадаємо, щорічний Національний студентський архітектурний конкурс STEEL FREEDOM 2019 стартує 1 вересня 2019.


Джерело