Призери конкурсу Steel Freedom 2019 відвідали Biennale Architettura у Венеції

26 жовтня, 2021
#

Генеральний партнер конкурсу, провідний виробник металопрокату в Україні, компанія Метінвест 2019 року подарувала ексклюзивний приз – архітектурну подорож до Венеції команді студентів M-208 за кращий проект у сталевих конструкціях соціального офісу у м. Маріуполь. Але команда молодих архітекторів відвідали архітектурне Бієнале тільки цього року через карантинні обмеження в Італії і їх ще одна мрія здійснилася.


Олексій Туровець, Олександр Сенів, Роман Харенко з Київського національного університету будівництва та архітектури поділилися враженнями від поїздки:

"Поїздка видалася надзвичайною по настрою та емоціях, мандрувати компанією веселіше, до Венеції хочеться повернутися ще. Бієнале виявився набагато масштабнішим ніж ми думали, на виставці отримали багато інформації, яку необхідно переосмислити. Враження від конкурсу Steel Freedom через 2 роки максимально позитивні, це важливий етап студентства, який відкриває нові можливості. Ми багато зробили для конкурсного проекту, щоб отримати подорож і заслужено її виграли. Головне настрій, бажання виграти, працювати, працювати та ще раз працювати".

 

Артем Білик, науковий консультант Асоціації УЦСБ, кандидат технічних наук, доцент Київського національного університету архітектури та будівництва:

"Цьогорічне Бієнале у Венеції проходить під гаслом "Як нам жити разом?" і є своєрідним лакмусовим  папірцем тих питань, які турбують архітекторів, інженерів різних країн. Це і питання урбанізації, і питання зростання населення, толерантності, інклюзивності, рівності, глобалізації і впливу пандемії. Багато стендів присвячено екологічним питанням проектування, інтеграції до екосистем, боротьбі із глобальним потеплінням. Виставка лишає більше питань, ніж відповідей, невизначеність стрімкого мінливого світу, виклики майбутнього -  змушують до прогностичних, нетрадиційних рішень і архітектори та інженери в авангарді цього процесу, бо ж будівництво - одна з фундаментальний і найвпливовіших галузей людства. На виставці вразили стенди, де були показані конкретні інструменти в дії - наприклад, глибинна реутилізація елементів будівель у світлі циркульної економіки). Є над чим помедитувати, та є що взяти до власної проектної практики!".


Фотоальбом

Відео