Відомі переможці конкурсу STEEL FREEEDOM 2019

02 грудня, 2019

30 листопада на Steel Freedom Architecture Festival  відбувся фінал STEEL FREEEDOM 2019, що визначив переможців цьогорічного студентського архітектурного конкурсу та найцікавіші проекти на думку журі, партнерів та глядачів.

#

STEEL FREEEDOM 2019 – абсолютний рекордсмен за шість років проведення конкурсу. В цифрах:

- 115 зареєстрованих команд
- 82 розроблених проекти
- 61 проект розроблено в категорії соціального офісу з громадською приймальнею міського голови
- 21 проект розроблено в категорії житлового комплексу

 

В першій частині фестивалю Steel Freedom Architecture Festival 20 команд фіналістів STEEL FREEDOM 2019 презентували свої конкурсні проекти у двох категоріях:

- Створення проекту соціального офісу з громадською приймальнею міського голови в м. Маріуполь (Замовник Маріупольська міська рада*)
- Створення проекту житлового комплексу Alfa Residence в м. Дніпро» (Проект надано UTG Residence, девелопер проекту DC Evolution)

*Маріупольська міська рада виступила замовником Steel Freedom 2018 у категорії «Створення проекту житлового будинку в сегменті доступного житла в м. Маріуполь» в номінації для молодих архітекторів.  На даний момент проект з будівництва соціального житла знаходиться в розробці відповідно до європейських стандартів. Об’єкт стане знаковим, як для Маріуполя, так і для країни в цілому, оскільки це перший в Україні житловий будинок в металевому каркасі.

Представники журі  –  знані архітектори України та експерти в будівельній галузі, оцінювали 20 проектів команд фіналістів відповідно до наступних критеріїв: використання металевих конструкцій, як основного матеріалу реалізації ідеї проекту, відповідність архітектурної та конструктивної форм, містобудівна концепція, функціональність і художня виразність, оригінальність і новизна ідеї.

 

Аудитор компанії Baker Tilly слідкувала за ходом голосування та виставлення оцінок журі під час захисту конкурсних проектів, а також здійснювала контроль під час підрахунку голосів, забезпечуючи прозорість та коректність даних.

 

В другій частині архітектурного фестивалю Дмитро Васильєв, головний архітектор архітектурного бюро ARCHIMATIKA, в своїй лекції дав поради архітекторам як створювати хороші проекти, Сергій Бобак, архітектор та власник бюро Bobak design, поділився тенденціями в архітектурних трендах outside&inside, Борис Слажнєв ведучий архітектор Urban Experts, виступив з презентацією «Торгова архітектура в епоху experience economy», Олексій Образцов, директор архітектурної майстерні АрхОбраз, розповів про випадковості та закономірності у творчості архітекторів.

Андрій Рижиков, СEO і керуючий партнер девелоперської компанії DC Evolution, в своїй доповіді дав відповідь на актуальне питання «Чому в Україні не будують знакові об'єкти», а іноземний гість Ерсен Фірат, керівник глобальних освітніх проектів Trimble, розповів про сучасні технології, як драйвер для розвитку студентів.

Андре Поддубни, консультант проекту ЄС "Допомога органам влади України в удосконаленні менеджменту циклом інфрастуктурного проекту", учасник ініціативної групи UA BIM Task Group в презентації "Концепція впровадження BIM технологій в Україні" розповів про шляхи вирішення проблем будівельної галузі за допомогою BIM, міжнародний досвід країн, які використовують BIM технології та про ключові напрямки впровадження інформаційного моделювання будівель в Україні.

Галузеві організації (Міністерство розвитку громад та територій України, Офіс ефективного регулювання (BRDO), Асоціація УЦСБ, КБУ та Міждержавна Гільдія інженерів-консультантів) офіційно підписали меморандум про співпрацю «Дорожня карта впровадження інформаційного моделювання будівель (BIM) при створенні об'єктів будівництва, об'єктів архітектури».

Підписання Меморандуму перший крок до впровадження BIM на державному рівні, що допоможе реалізувати сучасні проекти завдяки інноваційним технологіям, забезпечити якість контролю будівельних робіт, спрогнозувати вплив різних факторів на кожному етапі будівництва та вивести будівельну галузь на новий рівень.

І найочікуваніша частина архітектурного фестивалю – церемонія нагородження переможців архітектурного студентського конкурсу STEEL FREEDOM 2019.

 

За результатами голосування журі цьогорічними переможцями STEEL FREEDOM в категорії «Створення проекту соціального офісу з громадською приймальнею міського голови в м. Маріуполь» стали команди:

1 місце
M-521
Київський національний університет будівництва та архітектури
Бондаренко Катерина 
Монастирецька Анна

2 місце
М-250
Київський національний університет будівництва та архітектури
Бєлокопитов Даніла3 місце
M-596
Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»
Зосім Станіслав 
Бондар Анна 
Слободяник Олександр 
Тригуб Анжеліка 
Чеснокова ТаїсіяКоманди переможців у категорії «Створення проекту житлового комплексу Alfa Residence в м. Дніпро»:

1 місце
D-911
Київський національний університет будівництва та архітектури
Лященко Марія 
Цегельна Анастасія 
Каневський Артем2 місце
D-403
Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»
Крутибіч Олександр 
Колісник Руслан 
Федотов Ростислав 
Хомич Єлизавета3 місце
D-188
Київський національний університет будівництва та архітектури
Яковенко Данило 
Мядзель ЄлизаветаКоманди-переможці, які посіли 1, 2 і 3 місця, отримали грошові сертифікати в розмірі 30 000 грн, 25 000 грн і 20 000 грн відповідно, сертифікати та статуетки, а також подарунки від партнерів конкурсу - компаній Метінвест, Tekla/Trimble.

ЛІРА-САПР нагородила команди ліцензіями: за 1 місце –   Ліра-САПР Pro + Сапфір 3D + Сапфір Генератор; за 2 місце – Ліра-САПР Standard plus + Сапфір 3D + Сапфір Генератор; за 3 місце – Сапфір 3D + Сапфір Генератор.

Генеральний партнер конкурсу, провідний виробник металопрокату в Україні, компанія Метінвест подарувала ексклюзивний приз – архітектурну подорож до Венеції командам студентів M-208 (Олексій Туровець, Олександр Сенів, Роман Харенко з Київського національного університету будівництва та архітектури).

Девелопер проекту DC evolution команді-фавориту D-911 (Марія Лященко, Анастасія Цегельна, Артем Каневський з Київського національного університету будівництва та архітектури) презентувала місячне стажування та цінні подарунки.

Традіційний партнер конкурсу компанія Сталекс відмітила дві команди та подарувала сертифікатами на 10 000 гривень від Комфі.

D-553
Придніпровська державна академія будівництва та архітектури
Давиденко Катерина 
Дмитрієва Софія 
Базова ГаннаM-349
Придніпровська державна академія будівництва та архітектури
Ручка Кирило 
Герега Владислав 
Скулінець Микита 

Компанія VEKA подарувала планшет команді D-403 (Олександр Крутибіч, Руслан Колісник, Ростислав Федотов, Єлизавета Хомич з Національного університету Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка).

Команда М-250 (Даніла Бєлокопитов з Київського національного університету будівництва та архітектури) отримав поїздку до Естонії на Европейську Асамблею 2020 року від Європейської Архітектурної Студентської Асамблеї (ЕАСА).

Компанія Вікант відмітила команди подарувавши друковані видання з архітектури.

D-147
Дніпровський державний коледж будівельно-монтажних технологій та архітектури
Ребристий СергійD-402
Придніпровська державна академія будівництва та архітектури
Казанцева Ганна 
Четверик Дар'я 
Карібян ДавидD-618
Національний авіаційний університет
Зералі Арсен 
Келюх Владислав 
Осадчук Ігор 
Ракович Максим 
Поліщук Ганна

М-596
Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»
Зосім Станіслав 
Бондар Анна 
Слободяник Олександр 
Тригуб Анжеліка 
Чеснокова Таїсія

Компанія SSAB, яка щороку підтримує конкурс STEEL FREEDOM та талановитих архітекторів, виділила проект команди М-910 (Поліна Костирєва, Арина Бакун, Анастасія Бикова, Ілля Лесів з Одеської державної академії будівництва та архітектури) та подарувала Sony PlayStation.

Постійний учасник журі, компанія, яка підтримує найсміливіші проекти – ARCHIMATIKA, подарувала участь в воркшопі Creating Homes for Tomorrow у Гельсінкі та Києві команді M-521 (Катерина Бондаренко, Анна Монастирецька з Київського національного університету будівництва та архітектури).

В номінації від Партнера – компанії Протан, дві команди отримали сертифікати на покупки в Цитрус на 10 000 грн.

D-758
Одеська державна академія будівництва та архітектури
Богданова Вікторія


M-583

Національна академія образотворчого мистецтва і архітектури
Шандура Наталія 
Євтушик Максим

Незмінний партнер конкурсу Trimble/Tekla презентувала подарунковий сертифікат (номіналом 2500 євро) на 1 безкоштовну ліцензію партнера-розробника Tekla на 2020 рік командам:

D-618
Національний авіаційний університет
Зера́лі Арсен 
Келюх Владислав 
Осадчук Ігор 
Ракович Максим 
Поліщук Ганна

D-704
Київський національний університет будівництва та архітектури
Захарченко Ярослав 
Дзюрич Анна 
Загоруйко Олександра 
Скок Євгенія

M-208
Київський національний університет будівництва та архітектури
Туровець Олексій 
Сенів Олександр 
Харенко РоманM-596
Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»
Зосім Станіслав 
Бондар Анна 
Слободяник Олександр 
Тригуб Анжеліка 
Чеснокова Таїсія 

Також проекти цих команд будуть передані на регіональний етап конкурсу Tekla BIM Awards.

За найцікавішу реалізацію конкурсного проекту в сталевих конструкціях, на думку компанії Trimble, команда учасників M-942 (Максим Рева, Андрій Вовк, Соломія Вербовська, Юрій Тринога з Національного університету Львівська політехніка) отримала запрошення на один робочий день до головного офісу Trimble у Фінляндії. Додатково проект команди буде переданий на міжнародний конкурс Tekla BIM Awards.

 


Сертифікат на проходження курсу з моделювання в Rhinoceros 3d в школі партнера in.Lab School отримала команда М-250 (Даніла Бєлокопитов, Київський національний університет будівництва та архітектури).

 


В результаті голосування гостей фестивалю були визначені дві команди в номінації Приз глядацьких симпатій:

M-145
Київський національний університет будівництва та архітектури
Свекла Тодор 
Корнійчук Анастасія 
Сербіна Ірина

D-188
Київський національний університет будівництва та архітектури
Яковенко Данило 
Мядзель Єлизавета 

Команди отримали цінні подарунки від партнерів конкурсу.

VR окуляри від AVG group отримала команда D-547 (Владислав Кишеня, Микита Давидов, Ірина Рибалко, Київський національний університет будівництва та архітектури).

PRAGMATIKA.MEDIA подарувала сертифікат на публікацію статті в журналі Прагматика команді М-521 (Катерина Бондаренко, Анна Монастирецька, Київський національний університет будівництва та архітектури).

Журнал української убаністики А1 подарував сертифікат на інтерв’ю в журналі А1 з командами

D-147 (Сергій Ребристий, Дніпровський державний коледж будівельно-монтажних технологій та архітектури) та М-250 (Даніла Бєлокопитов Київський національний університет будівництва та архітектури). А також річну підписку на журнал А1 всім учасникам команд-фіналістів та кураторам.


Організатором фестивалю STEEL FREEDOM ARCHITECTURE FESTIVAL та Національного студентського архітектурного конкурсу STEEL FREEDOM виступає Асоціація Український центр сталевого будівництва, місія якої просування сталі, як кращого матеріалу в будівництві та реконструкції об'єктів нерухомості.

Генеральний партнер конкурсу STEEL FREEDOM – Група Метінвест.

Офіційні партнери: GreenCoat / SSAB, Tekla / Trimble, Сталекс, Vikant, ЛІРА-САПР, Protan, Veka.

За підтримки: Національної спілки архітекторів України.

Медіа-партнери: Pragmatika, Architect, Community Casers, Build Portal, Property Times, ProfBuild, Vertaki, Соцпортал, Design Talk, Капстроительство, Profi Dom, А1.

До зустрічі в 2020 році.