Підсумки ексклюзивного майстер-класу Trimble Connect / Rhino / SketchUp

29 квітня, 2021
12 березня відбувся майстер-клас для фіналістів студентського конкурсу STEEL FREEEDOM 2020. Trimble підтримує молодих і талановитих фахівців і їх перші кроки на професійному шляху в використанні галузевого програмного забезпечення
#

Компанія Trimble в якості призу в окремій категорії за високий рівень опрацювання конструкторської частини проекту надала річні ліцензії SketchUp Studio команді M-234 з Київського національного університету будівництва і архітектури в складі якої Муса Гейдаров, Валерій Шабуневіч, Вадим Перестюк, Марина Попова і Ярослав Нагородний і провела майстер-клас від експертів Trimble по застосуванню новітніх технологій в будівництві Trimble Connect, Rhino Grasshopper, SketchUp для всіх фіналістів, хто застосовував Tekla Campus у своїх конкурсних роботах.

Ми попросили команду призерів M-234 конкурсу STEEL FREEDOM 2020 відповісти на три питання, які будуть корисні для їх послідовників у 2021 році:

Яку перевагу в продуктах Trimble ви помітили під час підготовки конкурсного проекту?
- При розробці проекту ми використовували Tekla Structures. Головною перевагою стала можливість об'ємно-просторового моделювання, що спрощує опрацювання каркаса, бо безпосередньо видно результат. Скорочується ймовірність упустити якусь деталь. Друга перевага - можливість завантаження підкладок у вигляді опорних моделей, завдяки чому ми завантажували архітектурну модель Archiсad / Revit, а потім створювали каркас. Це скорочує кількість колізій і ми бачимо як конструктивна модель поєднується з архітектурної. Ми також застосовували параметричні компоненти, які доступні зі стандартних рішень в Tekla Campus, але ще ми створювали свої компоненти вручну, - за рахунок цього весь процес моделювання прискорився.


Які поради для наступних поколінь учасників конкурсу ви можете дати?
Ми поділимося досвідом, який самі приймаємо у вигляді висновків. Сподіваємося, що це буде корисно і учасникам конкурсу в наступному році:
1. Розподіліть час / етапи і ролі.
- Пам'ятайте, що ви працюєте не один, і чіткий розподіл етапів роботи між членами команди допоможе діяти ефективніше.
2. Взаємодія в команді.
- Якщо команда складається з архітекторів та інженерів, то важливо прислухатися один до одного і шукати спільні рішення.
3. Не бійтеся експериментувати.
- Інформаційні технології дозволяють поєднувати роботу в різних програмах - використовуйте цю перевагу, не ускладнюючи собі роботу, створюючи зайві елементи в одній програмі.
4. Використовуйте тімворк.
- Чим менше часу ви будете витрачати на «збереження-закриття-відправку-скачування-відкриття», тим краще. Краще витратити трохи часу на самому початку на створення коректної робочого середовища проекту, в якій ви будете працювати зі своїми товаришами.
5. Виразність і грамотність.
- Надаючи сміливе, виразне і неординарне рішення, зробіть так, щоб воно «працювало». Пам'ятайте, що від планування залежить як людина буде відчувати себе всередині споруди.
6. Аналізуйте дані. - Не варто забувати про конструктив будівлі, який зобов'язаний співвідноситися з фасадами і формою будівлі.
7. І найважливіше: відстоюйте свою ідею, враховуйте всі плюси і мінуси проекту.


З якими б проектами ви хотіли пов'язати свою професійну діяльність в майбутньому?
- Різноманітність проектів дає досвід - це трудомісткий процес, але терпіння і труд не зрадять, а накопичені знання допоможуть в майбутньому. Все, що ми робимо, безумовно, пов'язано між собою. Ми намагаємося робити правильно і так, щоб це було реалізовано, тому завжди вникаємо в суть проекту. Ми б хотіли зв'язати своє професійне майбутнє з цивільним будівництвом і архітектурою, а саме громадськими проектами. Всім хороших проектів!


Джерело Trimble.