Фундамент житлового будинку у Маріуполі буде закладено вже цього року

31 січня, 2020

В Маріуполі відбулося засідання виконавчого комітету на якому було затверджено рішення будівництва житлового будинку у Приморському районі - проект переможця конкурсу Steel Freedom 2018.

#

«Це перший сталевий будинок, який потенційно може з’явитися в Україні. Наша мета – забезпечити доступним житлом молодь та робітників комунальних підприємств. Вже цього року ми хочемо закласти фундамент. Вартість одного квадратного метру буде дорівнювати цінам другорядного житла. Таким чином, це балансує ринок і дає можливість отримати доступне житло», - наголосив Вадим Бойченко, міський голова Маріуполя.

Загальна площа 8-поверхового житлового будинку по вул. Амурській, 11 в місті Маріуполь складає 7300 квадратних метрів, площа квартир – 4980 квадратних метрів. Вартість – понад 100 мільйонів гривень. Основою житлового будинку є металевий каркас. Будинок складається із 120 квартир, з них 60 – однокімнатних і 60 – двокімнатних.

Вперше в Україні будується соціальний житловий будинок з металевого каркаса. Цей об'єкт стане знаковим як для Маріуполя, так і для країни в цілому. Його естетичний вигляд і технічні рішення будуть знаменувати початок нової гілки розвитку житла, що швидко будується. Заявлені строки будівництва складуть 12 місяців.

Концепція проекту була розроблена переможцями конкурсу Steel Freedom (Дмитро Щепетнов, Євген Колмаков, Микола Ворончук і Євген Цюпин), які були залучені до роботи над проектом після фіналу конкурсу.

Щорічний Національний студентський архітектурний конкурс STEEL FREEDOM стартує з 1 вересня. Для конкурсу замовники будівництва надають реальні існуючі земельні ділянки для розробки проекту в металі.


Джерело